GST25A15-P1J
Mfr.Part #
GST25A15-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 25W
Stock
32
In Stock :
32
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Power (Watts) :
25W
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
75mW Max
Current - Output (Max) :
1.66A
Series :
GST25A (25W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input :
85V~264VAC
Region Utilized :
International
Approval Agency :
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Size / Dimension :
3.66Lx2.13W x 1.42 H 93.0mmx54.0mmx36.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
70.9 1.80m
Voltage - Output :
15V