GSSIE19-E3-18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSSIE19-E3-18
Manufacturer
Vishay
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
DIODE ZENER SOT23
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.1µA
Series :
SG-8101
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Frequency Stability :
±15ppm
Ratings :
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Frequency :
166.629 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
CMOS
Base Product Number :
SG-8101
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
GSSIE19-E3-18
-40°C ~ 85°C 4-SMD, No Lead