GSM60U18-P1J
Mfr.Part #
GSM60U18-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 60W
Stock
1
In Stock :
1
Product Category :
Voltage - Output :
18V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Fixed Blade
Factory Lead Time :
23 Weeks
Size / Dimension :
2.97Lx1.26W x 1.87 H 75.5mmx32.0mmx47.5mm
Current - Output (Max) :
3.33A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Series :
GSM60U (60W)
Wall Mount (Class II)
Cord Length :
39.4 1.00m
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Approval Agency :
CB, FCC, UR
Power (Watts) :
60W
Efficiency :
88%
Voltage - Input :
80V~264VAC