GSM60U15-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSM60U15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 60W
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Size / Dimension :
2.97Lx1.26W x 1.87 H 75.5mmx32.0mmx47.5mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
Efficiency :
88%
Series :
GSM60U (60W)
Power (Watts) :
60W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length :
39.4 1.00m
Input Type :
Fixed Blade
Region Utilized :
North America
Approval Agency :
CB, FCC, UR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
4A
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
80V~264VAC
Voltage - Output :
15V
Applications :
Medical
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
-30°C~70°C