GSM60U09-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSM60U09-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 50W
Stock
63
In Stock :
63
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Approval Agency :
CB, FCC, UR
Input Connector :
NEMA 1-15P
Region Utilized :
North America
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Applications :
Medical
Series :
GSM60U (60W)
Voltage - Input :
80V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
87%
Cord Length :
39.4 1.00m
Voltage - Output :
9V
Factory Lead Time :
23 Weeks
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
2.97Lx1.26W x 1.87 H 75.5mmx32.0mmx47.5mm
Power (Watts) :
50W
Current - Output (Max) :
5.5A
Operating Temperature :
-30°C~70°C