GSM25U15-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSM25U15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 25W
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Input :
80V~264VAC
Voltage - Output 1 :
15V
Series :
GSM25U (25W)
Applications :
Medical
Mount :
Plug-In, Wall
Output Power :
25W
Output Type :
FIXED
Size / Dimension :
3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
Input Type :
Fixed Blade
Weight :
215.000005g
Max Input Current :
700mA
Factory Lead Time :
17 Weeks
No Load Power Consumption :
100mW Max
Form :
Wall Mount (Class II)
Cord Length :
70.9 1.80m
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Max Output Power :
25W
Efficiency :
Level VI
Max Output Current :
1.66A
Polarity :
Positive
Region Utilized :
North America
Polarization :
Positive Center
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Outputs :
Current - Output 1 :
1.66A