GSC25B-700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSC25B-700
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 18-36V 700MA
Stock
104
In Stock :
104
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Current - Output (Max) :
700mA
Ratings :
IP40
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
Termination Style :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Approval Agency :
CB, CCC, CE, ENEC, KEMA-KEUR
Voltage - Isolation :
3.75kV
Power (Watts) :
25W
Series :
GSC25B (25W)
Type :
Constant Current
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
88.5%
Topology :
AC DC Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
Feature :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Voltage - Input (Max) :
277VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output :
18V~36V