GS12U07-P1I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS12U07-P1I
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER USA
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Output Type :
FIXED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
0°C
Current - Output 1 :
1.6A
Voltage - Output 1 :
7.5V
Cable Length :
1.2192m
Max Output Power :
12W
Max Output Current :
1.6A
Number of Outputs :
1
Output Power :
12W
Approval Agency :
CB, CSA, UL
Polarity :
Positive
Max Operating Temperature :
50°C
Mount :
Plug-In, Wall
Output Voltage :
7.5V