GRT32EC81A226ME13L
Mfr.Part #
GRT32EC81A226ME13L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
X6S
Case Code (Imperial) :
Thickness :
2.6924mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
22µF
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
GRT
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X6S
Murata Electronics GRT32EC81A226ME13L
GRT 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)