GRT32EC81A226KE13L
Mfr.Part #
GRT32EC81A226KE13L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
GRT
Temperature Characteristics Code :
X6S
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.6924mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V