GRT32DR61A226ME01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRT32DR61A226ME01L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
22µF
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
X5R
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
2.2098mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Case Code (Metric) :
Series :
GRT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Murata Electronics GRT32DR61A226ME01L
GRT 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)