GRM32QR72H683KW10K
Mfr.Part #
GRM32QR72H683KW10K
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
1.5mm
Tolerance :
10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
500V
Dielectric :
X7R
Width :
2.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
68nF
Datasheets
GRM32QR72H683KW10K
Murata Electronics GRM32QR72H683KW10K
68nF Ceramic Capacitor 10% 1210
GRM32QR72H683KW10K Overview
With a voltage of 500V, it can operate.
GRM32QR72H683KW10K Features
with the voltage - Rated DC of 500V