GRM32NC81A226KE19L
Mfr.Part #
GRM32NC81A226KE19L
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
10V
Pbfree Code :
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.4986mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
X6S
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X6S
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
1.35mm
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Capacitance :
22µF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
GRM
Depth :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM32NC81A226KE19L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1210 (3225 Metric), Number of Terminations:2, GRM32NC81A226KE19L pinout, GRM32NC81A226KE19L datasheet PDF, GRM32NC81A226KE19L amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM32NC81A226KE19L ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM32NC81A226KE19L
GRM 22μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
GRM32NC81A226KE19L Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient equals X6S indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 10V allows it to function.
GRM32NC81A226KE19L Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X6S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V