GRM32EC81A476KE19K
Mfr.Part #
GRM32EC81A476KE19K
Description
CAP CER 47UF 10V X6S 1210
Ceramic Capacitors
Length :
3.2 mm
Microwave Application :
No
Thickness (Max) :
0.106 (2.70mm)
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Voltage :
10VDC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X6S
Brand :
ECCN (US) :
EAR99
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Terminals :
2
Lead Spacing :
Capacitance Value :
47uF
HTS :
Product Length (mm) :
3.2
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
47 uF
Features :
Dissipation Factor (%) :
10
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product Depth (mm) :
2.5
Product Weight (g) :
0.11
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Height (mm) :
2.5
Mounting :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X6S
Maximum Operating Temperature (°C) :
105
Voltage - Rated :
10V
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Failure Rate :
Width :
2.5 mm
Product Status :
Active
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Style :
Construction :
Flat
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height - Seated (Max) :
Packaging :
Tape and Reel
Case Style :
Ceramic Chip
Termination Style :
Pad
Murata
Tolerance :
10%
Package / Case :
Size (mm) :
3.2 X 2.5 X 2.5
Series :
GRM
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM32EC81A476KE19K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10VDC, Operating Temperature:-55°C ~ 105°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1210, GRM32EC81A476KE19K pinout, GRM32EC81A476KE19K datasheet PDF, GRM32EC81A476KE19K amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM32EC81A476KE19K ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM32EC81A476KE19K
GRM 47 uF 10V Ceramic Capacitor 10% X6S 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 1210