GRM32E5C3A153FWAAL
Mfr.Part #
GRM32E5C3A153FWAAL
Description
CAP MLCC .015UF 1KV C0G 1210
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
1 %
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Diameter :
Lead Style :
Height :
2 mm
Thickness (Max) :
0.112 (2.85mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Product :
General Type MLCCs
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Capacitance :
0.015 uF
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Spacing :
Packaging :
Reel
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Series :
GRM
Termination :
Standard
Failure Rate :
RoHS :
Details
Length :
3.2 mm
GRM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 1% 0.015uF