GRM32E5C3A123JWA1K
Mfr.Part #
GRM32E5C3A123JWA1K
Description
CAP MLCC .012UF 1KV C0G 1210
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tolerance :
5 %
Series :
GRM
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Diameter :
Lead Style :
Width :
2.5 mm
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.104 (2.65mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
Termination :
Standard
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Dielectric :
C0G (NP0)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Length :
3.2 mm
Height :
2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Features :
Failure Rate :
Capacitance :
0.012 uF
Product :
General Type MLCCs
GRM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 5% 0.012uF