GRM32D5C3A822JWA1K
Mfr.Part #
GRM32D5C3A822JWA1K
Description
CAP MLCC 8200PF 1KV C0G 1210
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Diameter :
Tolerance :
5 %
Width :
2.5 mm
Lead Style :
Ratings :
Thickness (Max) :
0.079 (2.00mm)
Packaging :
MouseReel
Dielectric :
C0G (NP0)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Height :
2 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Product :
General Type MLCCs
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Length :
3.2 mm
Series :
GRM
Features :
Height - Seated (Max) :
Termination :
Standard
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
8200 pF
Termination Style :
SMD/SMT
Failure Rate :
Lead Spacing :
Applications :
GENERAL PURPOSE
GRM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 5% 8200pF