GRM32D5C3A472FWA1L
Mfr.Part #
GRM32D5C3A472FWA1L
Description
CAP MLCC 4700PF 1KV C0G 1210
Stock
970
In Stock :
970
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Diameter :
Tolerance :
1 %
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Status :
Active
Height :
2 mm
Capacitance :
4700 pF
Lead Style :
Dielectric :
C0G (NP0)
Termination Style :
SMD/SMT
Termination :
Standard
RoHS :
Details
Ratings :
Series :
GRM
Packaging :
Reel
Height - Seated (Max) :
Width :
2.5 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Failure Rate :
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Product :
General Type MLCCs
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Thickness (Max) :
0.079 (2.00mm)
Length :
3.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
GRM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 1% 4700pF