GRM32B7U3D221JW31L
Mfr.Part #
GRM32B7U3D221JW31L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 2KV U2J 1210
Stock
43
In Stock :
43
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
U2J
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Height :
1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
3225
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
990.6μm
Case Code (Imperial) :
1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Temperature Characteristics Code :
U2J
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Depth :
2.5mm
Series :
GRM
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
10 Weeks
Murata Electronics GRM32B7U3D221JW31L
GRM 220pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)