GRM32AR61C106MAB7K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM32AR61C106MAB7K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X5R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
16V
Width :
2.5mm
Thickness :
1mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
20%
Datasheets
GRM32AR61C106MAB7K
Murata Electronics GRM32AR61C106MAB7K
10μF Ceramic Capacitor 20% 1210
GRM32AR61C106MAB7K Overview
With a voltage of 16V, it can operate.
GRM32AR61C106MAB7K Features
with the voltage - Rated DC of 16V