GRM31MR71E394KA01K
Mfr.Part #
GRM31MR71E394KA01K
Description
CAP CER MLCC
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
3.2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Thickness :
1.15mm
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
390nF
Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Datasheets
GRM31MR71E394KA01K
Murata Electronics GRM31MR71E394KA01K
390nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206