GRM31CD71H106KE11L
Mfr.Part #
GRM31CD71H106KE11L
Description
CAP CER 10UF 50V X7T 1206
Stock
180
In Stock :
180
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7T
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
1206
Length :
3.2mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
1.6mm
Width :
1.6mm
Murata Electronics GRM31CD71H106KE11L
10μF Ceramic Capacitor 1206