GRM31CD71A226KE15L
Mfr.Part #
GRM31CD71A226KE15L
Description
CAP CER 22UF 10V X7T 1206
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Characteristics Code :
X7T
Thickness :
1.6mm
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7T
Murata Electronics GRM31CD71A226KE15L
GRM CERAMIC CAPACITOR 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7T ±10% 22muF