GRM31CC8YA106MA12L
Mfr.Part #
GRM31CC8YA106MA12L
Description
CAP CER 10UF 35V X6S 1206
Temperature Characteristics Code :
X6S
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
35V
Thickness :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Murata Electronics GRM31CC8YA106MA12L
GRM CERAMIC CAPACITOR 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X6S ±20% 10muF