GRM31A7U2J680JW31D
Mfr.Part #
GRM31A7U2J680JW31D
Description
CAP CER 68PF 630V U2J 1206
Stock
194
In Stock :
194
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
GRM
Height :
1mm
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
3216
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage :
630V
Mount :
Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Thickness :
990.6μm
Capacitance :
68pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Imperial) :
1206
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
U2J
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM31A7U2J680JW31D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:630V, GRM31A7U2J680JW31D pinout, GRM31A7U2J680JW31D datasheet PDF, GRM31A7U2J680JW31D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM31A7U2J680JW31D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM31A7U2J680JW31D
GRM 68pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)