GRM31A7U2J121JW31D
Mfr.Part #
GRM31A7U2J121JW31D
Description
CAP CER 120PF 630V U2J 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Height :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
630V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
120pF
Thickness :
990.6μm
Temperature Coefficient :
U2J
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
U2J
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Murata Electronics GRM31A7U2J121JW31D
GRM 120pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)