GRM31A5C2J122JWA1J
Mfr.Part #
GRM31A5C2J122JWA1J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
1.2nF
Length :
3.2mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Package / Case :
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.6mm
Thickness :
1mm
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
630V
Datasheets
GRM31A5C2J122JWA1J
Murata Electronics GRM31A5C2J122JWA1J
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 1206