GRM31A5C2E472JWA1J
Mfr.Part #
GRM31A5C2E472JWA1J
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
250V
Dielectric :
C0G
Thickness :
1mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
4.7nF
Width :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
GRM31A5C2E472JWA1J
Murata Electronics GRM31A5C2E472JWA1J
1206 Ceramic Capacitor 5% 4.7nF 250V