GRM319R72A391JA01D
Mfr.Part #
GRM319R72A391JA01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric :
X7R
Multilayer :
yes
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
390pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
850μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Tolerance :
5%
Package / Case :
Datasheets
GRM319R72A391JA01D
Murata Electronics GRM319R72A391JA01D
390pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206