GRM319R72A332MA01D
Mfr.Part #
GRM319R72A332MA01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Thickness :
850μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
yes
Capacitance :
3.3nF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.6mm
Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
GRM319R72A332MA01D
Murata Electronics GRM319R72A332MA01D
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206