GRM319R72A221JA01J
Mfr.Part #
GRM319R72A221JA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
220pF
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness :
850μm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
5%
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Length :
3.2mm
Surface Mount :
Datasheets
GRM319R72A221JA01J
Murata Electronics GRM319R72A221JA01J
220pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206