GRM319R72A152JA01J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM319R72A152JA01J
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
850μm
Tolerance :
5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
1.6mm
Dielectric :
X7R
Capacitance :
1.5nF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Datasheets
GRM319R72A152JA01J
Murata Electronics GRM319R72A152JA01J
1.5nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206