GRM319R72A152JA01D
Mfr.Part #
GRM319R72A152JA01D
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
5%
Length :
3.2mm
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Package / Case :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
1.5nF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
Datasheets
GRM319R72A152JA01D
Murata Electronics GRM319R72A152JA01D
1.5nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206