GRM319R72A123MA01D
Mfr.Part #
GRM319R72A123MA01D
Description
CAP CER MLCC
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
12nF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
Dielectric :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.6mm
Thickness :
850μm
Datasheets
GRM319R72A123MA01D
Murata Electronics GRM319R72A123MA01D
12nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206