GRM319R72A104MA01D
Mfr.Part #
GRM319R72A104MA01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
yes
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
20%
2
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
100nF
Datasheets
GRM319R72A104MA01D
Murata Electronics GRM319R72A104MA01D
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206