GRM319R71H332KA01D
Mfr.Part #
GRM319R71H332KA01D
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
yes
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Coefficient :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
3.2mm
Thickness :
850μm
Capacitance :
3300pF