GRM319R71C564MA01J
Mfr.Part #
GRM319R71C564MA01J
Description
CAP CER MLCC
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
16V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
yes
Width :
1.6mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
850μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
560nF
Datasheets
GRM319R71C564MA01J
Murata Electronics GRM319R71C564MA01J
560nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206