GRM3195C1H472JA01L
Mfr.Part #
GRM3195C1H472JA01L
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
950μm
Thickness :
850μm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Material :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Murata Electronics GRM3195C1H472JA01L
GRM 4700pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)