GRM3195C1H332GA01D
Mfr.Part #
GRM3195C1H332GA01D
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
850μm
Thickness :
850μm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Murata Electronics GRM3195C1H332GA01D
GRM 3300pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)