GRM3195C1H203JA01D
Mfr.Part #
GRM3195C1H203JA01D
Description
CAP CER 0.02UF 50V C0G/NP0 1206
Tape and Reel (TR)
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
WRAPAROUND
Material :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Capacitance :
0.02μF
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
950μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Thickness :
939.8μm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
2
Pbfree Code :
Depth :
1.6mm
EAR99
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM3195C1H203JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Package / Case:1206 (3216 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, GRM3195C1H203JA01D pinout, GRM3195C1H203JA01D datasheet PDF, GRM3195C1H203JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM3195C1H203JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM3195C1H203JA01D
GRM 0.02μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)