GRM3167U1H181JZ01D
Mfr.Part #
GRM3167U1H181JZ01D
Description
CAP CER 180PF 50V U2J 1206
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
600μm
Depth :
1.6mm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Thickness :
711.2μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm