GRM3166R1H220JZ01D
Mfr.Part #
GRM3166R1H220JZ01D
Description
CAP CER 22PF 50V R2H 1206
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
22pF
Thickness :
711.2μm
Series :
GRM
Height :
600μm
Temperature Coefficient :
R2H
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
R2H
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Murata Electronics GRM3166R1H220JZ01D
GRM 22pF Ceramic Capacitor ±5% R2H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
GRM3166R1H220JZ01D Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
GRM3166R1H220JZ01D Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V