GRM188R72A821MA01J
Mfr.Part #
GRM188R72A821MA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Capacitance :
820pF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tolerance :
20%
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Length :
1.6mm
Width :
800μm
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
GRM188R72A821MA01J
Murata Electronics GRM188R72A821MA01J
820pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603