GRM188R72A562MA01D
Mfr.Part #
GRM188R72A562MA01D
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
5.6nF
Thickness :
800μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
1.6mm
Dielectric :
e3
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
0.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
20%
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Width :
800μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
GRM188R72A562MA01D
Murata Electronics GRM188R72A562MA01D
5.6nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603