GRM188R72A271JA01D
Mfr.Part #
GRM188R72A271JA01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
Tolerance :
5%
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C