GRM188R72A122MA01J
Mfr.Part #
GRM188R72A122MA01J
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
1.2nF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
GRM188R72A122MA01J
Murata Electronics GRM188R72A122MA01J
1.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603