GRM188R72A102JA01J
Mfr.Part #
GRM188R72A102JA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Dielectric :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
5%
EAR99
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
1nF
Datasheets
GRM188R72A102JA01J
Murata Electronics GRM188R72A102JA01J
1nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603