GRM188R71E224MA88D
Mfr.Part #
GRM188R71E224MA88D
Description
CAP CER MLCC
800μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Thickness :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
220nF