GRM188R71E222KA01D
Mfr.Part #
GRM188R71E222KA01D
Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Series :
GRM
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2200pF
Thickness :
889μm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm