GRM188R71C224MA01D
Mfr.Part #
GRM188R71C224MA01D
Description
CAP CER MLCC
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
800μm
Depth :
800μm
Height :
0.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Thickness :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
220nF
Length :
1.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
EAR99
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Datasheets
GRM188R71C224MA01D
Murata Electronics GRM188R71C224MA01D
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603